Prezentujemy najciekawsze plotki o polskich i zagranicznych gwiazdach, sportowcach i biznesmenach.

Niechciani gości – pluskwy i odpluskwianie

Pluskwy to szkodniki, które zalęgają się najczęściej w domach lub w innych budynkach użyteczności publicznej. Najważniejszą zasadą walki z pluskwami jest ich szybkie wykrycie. Jeśli w miarę wcześnie zorientujemy się, że mamy problem, tym szybciej i sprawniej się go pozbędziemy. Od efektu zależy jednak to, w jakim stopniu zalęgły się pluskwy.

Jak zwalczyć pluskwę?

Wytępienie pluskiew jest dość wymagającym procesem, jednak  możemy zająć się tym w pojedynkę. Często problem pluskiew wymaga interwencji specjalisty. Pluskwy to malutkie robaki, które mogą być niebezpieczne dla skóry, zwłaszcza dzieci. Aby skutecznie zwalczyć pluskwy samemu, należy uciekać się do różnych metod. Pomocna może się okazać taśma dwustronna przyklejana na listwy łóżek i mebli.

Odpluskwianie

1.Pozybywanie się przedmiotów – na samym początku, gdy odkryjemy pluskwy, należy koniecznie usunąć wszystkie elementy z materiału. Zasłony, firanki, koce i ubrania trzeba porządnie wyprać w wysokiej temperaturze lub oddać do czyszczenia. Jeśli mamy w domu dywan, należy oddać go do wyczyszczenia. Wszystkie te czynności należy powtarzać tak długo, aż nie wytępimy pluskiew.
2. Dokładne sprzątanie mieszkania do skutku pomoże nam pozbyć się uciążliwego problemu, jaki stanowią pluskwy. W przypadku tego problemu, dokładnie wytrzeć podłogę, meble i wnętrza mebli i szaf, jeśli problem pluskiew jest szczególnie poważny. Dokładne odkurzanie, szorowanie i mycie podłogi i innych miejsc w pokoju, może pomóc nam pozbyć się problemu za pierwszym razem.  Podłoga, sufit, ściany i wszystkie przedmioty znajdujące się w pokoju, muszą być wyczyszczone. Tam gdzie jest to możliwe, należy używać gorącej wody i detergentów.
3. Usuwanie przedmiotów, w których mogły zalęgnąć się pluskwy, to konieczny krok. Należy niezwłocznie wyrzucić miejsce zalęgnięcia się szkodników. Pluskwy często chowają się za tapetami lub za obrazami. Nierzadko możemy je również znaleźć np. w koszu na pranie czy na pościel oraz za meblami. Jeśli pluskwy zalęgły się nam na lub w łóżku, czasem pozbycie się materaca będzie konieczne. W przypadku gdy nie możemy się go pozbyć, wyczyśćmy go gorącą parą. To samo tyczy się koców, zasłon, pościeli i ubrań. Trzeba zaznaczyć, że w przypadku zakupu nowego materaca i innych elementów, należy poczekać, aż problem zostanie całkowicie usunięty.
4. Uszczelnianie to etap, który należy wykonać po czyszczeniu. Wszystkie, nawet najmniejsze otwory w ścianach, między panelami, w łóżku i w szafkach, należy zatkać. Często, w tym celu wykorzystywany jest silikon.
5. Przeprowadzenie szczególnych porządków należy wykonać w pojemniku na pościel i pranie. Są to miejsca, w których pluskwy mogą się zalęgnąć niezauważalnie. Poza tym, przedmioty z materiału stanowią bezpieczną kryjówkę dla szkodników tego typu.
6. Rozpylenie środka owadobójczego i odkażającego zapobiegnie rozmnażanie się pluskiew i robactwa, a tym samym wytępi pozostałe pluskwy w mieszkaniu. Używanie środków owadobójczych nie może być stosowane bezpośrednio na łóżku czy ubraniach.

owad

Pozbycie się pluskwy

Po wytępieniu wszystkich pluskiew, należy pilnować o regularnym i dokładnym czyszczeniu mieszkania i wszystkich mebli, zasłon i dywanów. Stosując się do powyższych porad, mamy ogromne szanse, że problem pluskiew już się nie powtórzy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że powracające pluskwy mogą świadczyć o problemie u sąsiadów. Tak czy inaczej, zawsze warto zasięgnąć porady fachowca. Z naszej strony możemy polecić firmę http://vector-uslugi.pl. Gdy mieszkamy w bloku, trzeba zgłosić problem do administracji budynku. Jeśli nasze pluskwy przedostaną się do innych mieszkań, pozbycie się ich w przyszłości będzie niemal niemożliwe.