Prezentujemy najciekawsze plotki o polskich i zagranicznych gwiazdach, sportowcach i biznesmenach.

Modna biżuteria w tym sezonie

Lato 2016 to sezon pełen niespodzianek. Z jednej strony w biżuterii dominują naturalne motywy, z drugiej – geometryczne lub klasyczne wzory. Co króluje w domach mody?

Artystyczna biżuteria inspirowana naturą

Trzeba przyznać – biżuteria artystyczna, inspirowana naturalnymi formami, jest hitem tego sezonu. Motywy roślinne, zwierzęce czy po prostu związane ze światem przyrody, zdecydowanie rządzą. Niezwykle modne są kolczyki-kwiaty, które w różnych materiałach odwzorowują – z większym lub mniejszym podobieństwem – najprawdziwsze kwiaty. Kolczyki w kształcie storczyków czy liści miłorzębu, zawieszka mająca kształt fantazyjnego kwiatu jak z bajki, zawieszka w kształcie delikatnych listków od Printeps czy kolczyki-listki z nowej kolekcji Bery – można by długo wymieniać.

biżuteria autorska art-jewles.plCiągle modna jest biżuteria vintage, nawiązująca do przełomu XIX i XX wieku oraz do pierwszej połowy ubiegłego stulecia. Spotkać tu można zatem i niemal secesyjne delikatne formy, i kubistyczne wisiory. Dużo osób zaczyna poszukiwania takich perełek nie od sklepów jubilerskich czy domów projektowych, ale od aukcji. Wiele galerii biżuterii również sprzedaje oryginalne formy sprzed lat.

Oryginalna biżuteria dla każdego

Przyznać trzeba, że zawsze sporym wzięciem cieszą się znane marki. I tak Tiffany czy Cartier na aukcjach i w sklepach sprzedają się lepiej niż mniej znani projektanci. To zresztą nikogo nie dziwi. Na polskim rynku pojawiają się jednak często oryginalni wytwórcy, tacy jak Dorian Grabowski, Andrzej Głodowski czy Jan Lekszycki. Ich produkty można nabyć między innymi we wspomnianym sklepie Art-Jewels.pl, w internetowym butiku.biżuteria artystyczna art-jewels.pl

Jeśli chodzi o polskie gwiazdy, często są one twarzami wielkich marek, promujących swoje wyroby biżuteryjne także w Polsce. I tak Marta Żmuda-Trzebiatowska reklamuje biżuterię Apart, Alicja Bachleda-Curuś – W. Kruk. Polska modelka Emily Ratajkowski reklamowała biżuterię w stylu boho dla marki Jacquie Aiche. Z kolei Małgosia Bela zachwyciła w katalogu reklamowym sieci domów handlowych Neiman Marcus, gdzie zaprezentowała trendy biżuteryjne na obecny sezon wiosna-lato 2016.