Prezentujemy najciekawsze plotki o polskich i zagranicznych gwiazdach, sportowcach i biznesmenach.

Najpiękniejsza oprawa muzyczna ślubu

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej osoby. Pary młode pragną by była to niepowtarzalna chwila. Dlatego też przygotowania rozpoczynają się na długo przed planowanym terminem. Przyszli małżonkowie chcą mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

Zarezerwowanie sali, wysłanie zaproszeń, zakup sukni i garnituru, to wszystko jest do dopilnowania. Podobnie jak wystrój sali bankietowej i ustalenie menu. Jest też jeszcze jedna ważna kwestia. Oprawa muzyczna ślubu i wesela, coś, bez czego ta ważna uroczystość nie może się odbyć.

Dwie opcje do wyboru

Kwestia wyboru oprawy muzycznej ślubu zależy od pewnej ważnej kwestii. Czy jest to ślub konkordatowy, odbywający się w kościele gdzie wszystkie formalności załatwia się od razu? Czy narzeczeni decydują się tylko na ślub cywilny? Oba przypadki nieco się różnią.

Zazwyczaj podczas ślubu kościelnego za muzykę odpowiada organista. Kwestię wyboru muzyki należy wcześniej ustalić z księdzem. Organista sam pobiera opłatę lub też należność odbiera ksiądz i rozlicza się z organistą. Jeśli para młoda chce wynająć innego muzyka lub kwartet smyczkowy, musi porozumieć się z księdzem w tej sprawie. W sprawie repertuaru również, nie wszystkie utwory mogą być zagrane w kościele, gdzie króluje w przeważającej części muzyka poważna. Dużo też zależy od księdza i jego podejścia do sprawy muzyki podczas ślubu.

Oprawa muzyczna ślubu cywilnego

oprawa muzyczna wesela

Jeżeli chodzi o ślub cywilny to repertuar do wyboru jest znacznie szerszy. Jest wielu muzyków oferujących oprawę uroczystości. Może to być kwartet smyczkowy grający muzykę poważną lub popularną w nietypowych aranżacjach. Istnieje możliwość wynajęcia gitarzysty współpracującego z wokalistką. Możliwości jest wiele, należy jednak, podobnie jak przy ślubie kościelnym, wszystko należy wcześniej ustalić z urzędnikiem.

Muzycy oferujący oprawę muzyczną ślubu mogą wystąpić też na weselu. Jeśli osobny zespół został wynajęty, mogą zagrać tylko w wybranej sytuacji. Na przykład podczas przybywania gości czy podawania pierwszego posiłku. Opcji do wyboru jest wiele. Tylko od pary młodej zależy jak wyobrażają sobie przebieg całej uroczystości.

Muzyka jest niezwykle ważna

Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenie w życiu. Każdy ich szczegół musi być perfekcyjnie zaplanowany. Zaczynając od zaproszeń a na wystroju sali kończąc. Przecież oprawa muzyczna ślubu to niezwykle istotna sprawa. Każda para młoda pragnie ty nastrojowa muzyka towarzyszyła im podczas ceremonii zaślubin. Zależnie od rodzaju ślubu są różne możliwości do wyboru. Można postawić klasycznie na organistę lub chór. Jeśli wizja jest inna, dostępna jest pełna gama muzyków. Kwartety smyczkowe, skrzypek, gitarzysta z wokalistką. Każda wizja może zostać zrealizowana.

Artykuł powstał przy współpracy z dj-dj.pl